Když se řekne lymfodrenáž…

Každý máme nějaké asociace. Já si třeba asociativní pamětí při slově lymfodrenáž vybavím mou drahou tetu Evu. Naše teta Eva šla vždy s dobou. Ráda zkoušela novinky týkající se kosmetiky a omlazujících kosmetických přístrojů, a tak si jednou vyrazila i na tzv. lymfodrenáž.

Když odcházela, byla usměvavá a dobře naladěná. Ovšem ten obraz totálně zničené tety Evy, když se vrátila po lymfodrenáži se mi dodnes nevymazal z paměti. Řeknu vám, bylo to až k pláči. Po těle měla spoustu pohmožděnin a otlaků a rozechvěle vyprávěla o jakémsi zvláštním přístroji, který jí naklepával po těle tak divoce, že si připadala jak řízek na Vánoce.

Ano, takto pravděpodobně mohla vypadat porevoluční přístrojová lymfodrenáž, anebo bůhvíco ta naše nebohá teta tenkrát absolvovala.

Současnost…

Pravdou je, že když se řekne v dnešní době lymfodrenáž, zasvěcení vědí a spokojeně se usmívají. Nezasvěcení, kteří ještě toto nesmírně zdraví prospěšné a důležité ošetření těla nezažili, ale trochu tápou, co si pod pojmem lymfodrenáže mohou představit.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je speciální léčebná metoda, která podporuje vyplavování odpadních látek z těla. Jde o účinnou detoxikační metodu našeho organizmu. Lymfodrenáž urychluje tok lymfy mízním řečištěm a podporuje tím náš imunitní systém. Lymfa je světlá až nažloutlá tekutina, má podobné složení jako krevní plazma. Lidské tělo obsahuje asi jeden litr lymfy.

Na výše popsaném názorně vidíte, že pokud se lymfodrenáž provádí neodborně, jde spíš o kontraproduktivní ošetření, neb teta Eva po své lymfodrenáži musela vyhledat praktika, aby jí alespoň na týden vystavil neschopenku.

Ale nebojte, současná lymfodrenáž pomocí moderních technologií Vás nastartuje do života tak, že se budete cítit jako znovuzrození.

Lymfodrenaz1 

Typy lymfodrenáže

 • přístrojová
 • ruční

Pokrok jde kupředu mílovými kroky a dnešek již není pouze o manuální čili ruční lymfodrenáži. Nové přístroje estetické péče vám nejen šetří čas, ale mnohdy i peněženku. Každopádně jsou již na vysoké technologické úrovni, která je velmi šetrná k vašemu organizmu.

Převratná přístrojová novinka

Už žádné nasouvací stlačovací vaky na tělo, v nichž si připadáte jako kosmonaut.

Moderní přístroj určený na lymfodrenáž se jmenuje ReLipodestruction S – class a jde o novinku od vývojářů americké společnosti Aluma. Přístroj zvládne vyhladit vrásky dokonale rychlostí blesku, ultrazvukem roztluče váš zdrclý tuk na kaši a dolíčky od celulitidy vyhladí tak, že budete mít zadeček hladký, jak dětskou prdýlku.

A co navíc? ReLipodestruction speciální vakuovanou technologií probudí lymfatický systém natolik, že vaše tukové buňky budou mízním řečištěm prchat rychle a zběsile.

Hlídejte si “otevření”…

Před každou lymfodrenáží si důsledně hlídejte “otevření” mízních uzlin, jak se říká v hantýrce lymfoterapeutů. Zejména na přední straně krku a poté také regionální uzliny je nutné tzv. uvolnit. Pokud podstupujete lymfodrenáž dolních končetin, provádí se otevření mízních uzlin v tříslech a u horních končetin v podpaží.

Jde o velmi důležitou akci před každou lymfodrenáží, ať již přístrojovou nebo manuální. Pokud by “otevření” odtokových cest neproběhlo, smysl lymfodrenáže by se minul účinkem a mohlo by se stát, že zdravotní problémy např. s otoky by se ještě zhoršily a lymfatický systém by se nenávratně poškodil. Lymfodrenáže provádí lymfoterapeuti, kteří toto pravidlo vždy úzkostlivě dodržují. Pokud se tak nestane, pak se zcela určitě poohlédněte po jiném a kvalitnějším studiu či salonu.

Zdraví máme jen jedno!

Manuální nebo přístrojová?

Obě metody lymfodrenáže jsou účinné. A každá je vhodnější na něco jiného. Ruční lymfodrenáž je manuální technika, která je zaměřena na povrchový mízní systém. Lymfoterapeut speciální dotykovou manuální technikou aktivuje povrchový mízní systém pod kůží a v podkoží. V tom je také rozdíl oproti klasické masáži, kde masér primárně vyvíjí tlak na svalstvo.

Přístrojová lymfodrenáž

Poslední dobou je hojně využívaná v estetické péči a rámci kosmetických ošetření. Významně napomáhá při odstranění celulitidy, zlepšení metabolismu a při nastartování hubnoucího procesu a tím i k lepší fyzické kondici. Speciální přístroj ReLipodestruction „S – class” k tomu dokáže vytvarovat i partie Vašeho těla, které nejsou zrovna ideální. Pokud se tedy chystáte hubnout, či zrovna procházíte hubnoucím procesem, je vhodné hubnutí doplnit přístrojovou lymfodrenáží.

S čím pomůže lymfodrenáž…

 • otoky a problémy s imunitou
 • detoxikace organizmu a celulitida
 • zvýšené lokální ukládaní tuku, lipedém, gynoidní obezita
 • základní péče u veškeré zeštíhlovací léčby
 • žilní problémy a zadržování vody při hormonálních problémech
 • hormonální antikoncepce
 • příznaky premenstruačního syndromu
 • nepříznivé genetické dispozice
 • pooperační a poúrazové stavy
 • chronická únava, stres, bolesti hlavy, migrény, chronická rýma
 • zvýšená zátěž nohou
 • všestranná prevence

Kdy v žádném případě NE

 • aktivní onkologická, bakteriální a virová onemocnění
 • neléčená hypertenze a akutní žilní záněty
 • nejasné bolesti břicha a zelený zákal

Ať už si vyberete lymfodrenáž ruční či přístrojovou, vždy zvolte kvalitní a renomované centrum estetické péče s certifikací, kde se o Vás odborně postarají.

 

Zdroj foto: Pixabay.com, marety.cz

Autor: Petra Fenclová

 

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare