Umělé řasy a prodloužení řas: Trend, nebo šlápnutí vedle?

Zálibu v krášlení mají ženy od pradávna. Odjakživa chtějí upoutat, chtějí se líbit sami sobě, svým i ostatním mužům, ale hlavně chtějí být krásné a jedinečné.

Jedinečná byla ve starém Egyptě už samotná královna Kleopatra. Možná právě ona byla první průkopnicí v nalepování umělých řas. Byla totiž známá svými kosmetickými vychytávkami. Běžně tehdy používala make-up, barvila si vlasy hennou, rty rudým okrem smíchaným s tukem a oči zvýrazňovala černými linkami.

Slavný Max Faktor …

Dost možná se později Kleopatrou inspiroval i světoznámý vizážista Max Factor-první vizážista světových hollywoodských hvězd. Vytvořil v roce 1927 umělé řasy, které se začaly využívat v módním průmyslu, kosmetice, ale i ve filmu.

Jako první si umělé řasy vyzkoušela americká herečka Phyllis Haver v muzikálu Chicago. Svým vzhledem mrkací panenky upoutala natolik, že od té doby se umělé řasy staly součástí kufříku každého kosmetického profesionála.

Madona a Norek sibiřský

Od 50.let byla technologie umělých řas postupně vylepšována až do současnosti. Dříve se umělé řasy lepily v celku speciálními lepidly a dnes vypadají skoro jako naše vlastní. Trochu poprask vyvolal v technologii prodlužování řas japonský stylista Shu Uemura v roce 2003, když vyvinul prodloužení řas ze srsti norka.  A první ze světových hvězd to byla zpěvačka Madona, jež si nechala aplikovat prodloužené řasy právě ze srsti norka, která se vyznačuje parádní jemností.

umele_rasy1 

Je libo řasu na řasu, nebo vějířky?

Inovační a špičkové technologie v prodlužování a zahušťování řas vládnou současnému trendu. Můžete si nechat prodloužit řasy tzv. řasa na řasu, kdy se lepí jednotlivě řasa na každou vaší přirozenou řasu, nebo celé vějířky hustých metodou 3D až 5D efektu, když 3D efektu se docílí speciální technologií lepení řas ve dvou řadách.  V tomto případě se prodlužuje každá jednotlivá řasa umělou řasou odpovídající délky, hloubky a zatočení.  A výsledek určitě za to – řasy vytvoří hustý a dokonalý extra dojem.

4D a 5D efekty jsou, když se lepí ve větším množství (3-5 ks) s využitím ultra tenkých a lehkých NANO řas na jednu vaší přirozenou řasu. Nano řasy představují revoluční novinku v prodlužování řas. Lash stylistky při této aplikaci využívají speciální techniku ukládání umělých řas tvorbou tzv. vějířků, díky kterým je docíleno maximálního objemu. Specialitou NANO řas jsou mikropóry, do kterých se lepidla (adheziva) vsáknou a tím zaručí maximální délku spojení.

Co srdce ráčí

Umělé řasy si můžete pořídit z různých materiálů – ze srsti sibiřského norka, kašmíru, hedvábí, z Nano technologie – i v různých délkách. Můžete zvolit několik druhů zatočení, síly a tloušťky,  barevné provedení, promelírování či zdobení  kamínkem.

Řasy si prostě můžete nakombinovat přesně tak, jak se vám líbí, anebo si necháte dobře poradit a doporučit od vyškolených lash specialistek ve vašem kosmetickém studiu, jaký typ řas by vám nejvíce seděl.

Na dlouho, či nakrátko?

Přírodní řasy vypadávají zhruba každých 60 dní přirozeným růstovým cyklem. Následně je nahradí nová vyrůstající řasa. A tak s přírodní řasou vám tedy vypadne i řasa umělá. Proto je nutné umělé řasy pravidelně doplňovat. Ovšem můžete je nosit pořád, není nutné dělat jakékoliv pauzy.

Milá řaso, pečuji o tebe

Odličujte se vždy odličovačem bez oleje! Jelikož odličovač s olejem ničí spoje lepidla, takže řasy by vám moc dlouho nevydržely. Pozor si dejte i na odličovací tampónky, ubrousky, krémy – nesmí v nich být olej. Odličovací přípravky musí být vždy jen na bázi vody.

Vyživujte řasy sérem nebo vyživujícími kapkami, případně ochranou řasenkou. To vše ochrání spojení mezi vlastní a prodlouženou řasou a dodá výživu i samotným přírodním  řasám. Ochranné řasenky mají unikátní složení –  biotin, arginin a další vyživující přísady.

Pořiďte svým řasám extra péči – speciální LashFood. Je to kolekce přírodních produktů pro výživu řas a obočí. Také můžete čerpat z domácích zdrojů a olejů –  mandlový, levandulový.

Proč prodloužené řasy ano?

  • budete mít neodolatelný svůdný a koketní pohled
  • krásné řasy bez použití řasenky
  • vydrží i v plavání v bazénu, nebo slanou mořskou vodu
  • sportování a pot jim neublíží
  • prodloužené řasy Vás v ničem nelimitují, ani pokud nosíte čočky

Co zvažovat?

  • určitě aplikaci v kosmetickém salonu od vyškolené a certifikované lash specialistky
  • pozor na alergii – opuchnutí víček, svědění, začervenání, pálení a bolest, pak je nutné nechat umělé řasy sundat
  • nosíte-li brýle, zvažte dobře délku řas, aby vám při nošení nevadily a nedřely se o skla

Zkrátka a dobře, pro jednu může být prodloužení řas parádním vylepšením, pro druhou (v případě alergie) šlápnutí vedle. Ale oblast pěstění a péče o sebe dává tolik jiných možností!

Co vy na to dámy? Šly byste do umělých a prodloužených řas?

 

Autor: Petra Fenclová

Foto: Pixabay.com

 

 

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare