Dámy, víte jak mít tajli jako ze žurnálu?

Kdo by nesnil o dokonalém těle? Denně vidíte sexy křivky všude na stránkách časopisů nebo v televizi. Bohužel ne vždy je lehké se ideální postavě přiblížit. Podle statistik jen asi 20 procent žen má postavu, jakou by si přály. Především by chtěly být štíhlejší a mít tajli jako ze žurnálu.

Ideál postavy se v průběhu let měnil. Dnes by těžko někoho oslnila krasavice od Rubense. A kult modelky Twiggy a jejího těla je zase mnohými považován za vyloženě nezdravý a anorektický. Jaká by měla být dnešní tajle jako ze žurnálu?

Postava, alias tajle

Vaše křivky zůstanou stejné, ať již chcete či ne. A tak je postava široká či úzká a má specifickou hranici, kam až můžete zajít. Způsob rozložení navíc ovlivňují i hormony, proto je tak těžké mít tajli jako ze žurnálu a dosáhnout vytouženého výsledku pomocí redukčních diet.

Redukční diety

Řada lidí má dojem, že snad neexistuje jídlo, které by bylo zdravé a zároveň dobré – to však může být omyl. Dnes vůbec není snadné vyznat se v záplavě mnoha „zaručeně“ správných diet. Redukční dieta je obecně řečeno takové množství potravin, které obsahuje méně energie, než kolik jsme jí přijímali dosud, aby se postava formovala a vyrýsovala. To je samozřejmě individuální. Prohřeškem je nepravidelná strava, nedostatek zeleniny a ovoce.  Správnou redukční dietou však lze dosáhnout trvalých výsledků.

Sportování

Pohyb je bezesporu dalším a důležitým faktorem k získání vysněné tajle jako ze žurnálu, nebo alespoň přiměřené postavy. Opět záleží na tom, co našemu tělu nejlépe vyhovuje. Někomu rychlá chůze, jinému běh, aerobic, plavání a podobně. V poslední době přišly do módy pilates a power jóga a někdo si pro změnu rád zajde do fitka. Každý ať si vybere ten svůj pohyb pro své tělo, je však důležité uvědomit si, že bez něj ani dieta nepomůže.

Umělé zásahy

Dnešní kliniky plastické chirurgie a estetické medicíny mohou v mnohém dopomoci k Vaší tajli jako ze žurnálu. Nejde jen o liposukci, ale i celkovou modelaci postavy speciálními přístroji. Taková centra nabízejí řadu možností. V případě zájmu je ideální jejich návštěva a konzultace s odborníky.

Krása našeho těla je tedy důležitá, ale nedělejme z ní kult! Kdo žije jen pro své křivky, může se stát karikaturou vlastního ideálu a dosáhne toho, že tajli jako ze žurnálu nejen že mít nebude, ale stane se tím, čeho se chtěl vyvarovat.

Zdroj foto: Pixabay.com

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare