Citliví mužové a jejich pleť

Pánové, víte, že vaše pleť je mnohem citlivější než ženská? A že by měla mít speciální péči? Dle studií a výzkumů je prokázáno, že struktura mužské pleti je trochu jiná, nežli ta něžné části obyvatelstva.

A proto by do vašeho repertoáru kosmetických kousků mělo patřit mnohem více, než jen mýdlo či sprchový gel, šampon, deodorant a vybavení pro holení. Své místo by tam měly mít i další produkty kosmetické péče.

Vyšší citlivost

Senzitivita Vaší mužské pokožky je dána nejen jejím nastavením, strukturou a genovým fondem, ale také prostředím, v němž žijete a stylem života, jaký vedete. Když k tomu přičteme jídelníček a skladbu stravy spolu s někdy nevhodnou volbou kosmetiky, je to jasné. To vše dohromady hraje velkou roli.

Obecně ale dnes pánové o sebe pečujete více než kdy dříve a je to jistě dobře. Ovšem dle odborníků tato péče hodně záleží na psychice a životní situací, v níž se nacházíte. Určitě to znáte pánové. Čerstvě po nějakém životním karambolu (rozchod s láskou, ztráta zaměstnání, nemoc, finanční obtíže) nemáte zájem o nikoho a o nic, natož abyste nějak zvlášť pečovali o sebe, vzhled a pokožku.

Poustevničení

A v těchto případech se z jednotlivců z vašich řad stávají zamračenci, morousové, nemluvové, kteří tak trochu pustnou a zanevřou na svět. Zkrátka poustevníci uprostřed ruchu světa. A čím více máte problémů, tím je to horší. Odborníci k tomu tvrdí, že právě v těchto hraničních situacích byste měli, pánové, o sebe dbát nejvíce.

Je to vše skutečně jen a jen o psychice a o psychologii – posílíte si tím libido, sebevědomí a dodáte elán do dalšího fungování. Není na škodu ani spiknutí s kamarádem/dy a jít na to ve dvou (a více). Začít cvičit, běhat, navštěvovat posilovnu, dojít si na pedikúru, manikúru, či ke kadeřníkovi. Nabije vás to pozitivně, získáte nový pohled na svět a více optimismu.

Mužská pokožka 

Ta je opravdu jiná než u žen. Především je mnohem mastnější, čili produkuje více kožního mazu. Dále je pokožka u pánů více pórovitá, vědci prokázali, že má mužská pleť dokonce vyšší teplotu a je jaksi více ve své struktuře hutnější.

Jako muži máte jiné hormonální nastavení než ženy a z toho vyplývá, že také díky tomu jinak nastavenou i pleť. Testosteron Vás nutí k vyššímu energetickému příjmu a díky růstu ochlupení a vousů (a pravidelnému holení) je Vaše pokožka více náchylná k drobným nedokonalostem ve formě vyrážek, drobných zánětů a citlivým reakcím.

Odborníci tvrdí

Dle studií Váš mužský hormonální systém vyrýsovává tělo a obličej jinak než u žen. Dokonce produkuje u mužů i jinak vrásky, rozsah pigmentových skvrn, ale také vypadávání vlasů a jejich šedivění, vznik kruhů pod očima nebo váčků. A tak má vaše pleť má také větší sklon k akné a pupínkům, což je dáno vyšší tvorbou mazu ve vaší pleti.

Jak tedy správně na pánskou kůži?

Tím jak má vaše pokožka více pórů, je nutno ji také jinak pěstit než u žen.

  • Úplným základem je správné čištění pleti. Denní čištění. Ideální je nějaký čistící gel nebo emulze, ten se nanese na pokožku, vmasíruje do ní a poté smyje vodou.
  • Jedenkrát týdně je vhodný i peeling. Ten nejen odbourává odumřelé buňky z pokožky, ale zamezuje zarůstání chloupků a vousů.
  • Třetím krokem je hydratace. Speciálními pánskými kosmetickými prostředky. Mají formu krémů, balzámů, emulzí, pleťových a tělových mlék.

A co vy pánové, jak pěstíte svoji pokožku?

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Jelínková

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare