fbpx

Sony – „Be Moved“

Moderní, designová, revoluční, světová. To jsou všechno přídavná jména, kterými by se dala označit značka Sony. Ta už bezmála osmdesát let přináší na trh novinky na poli elektroniky a patří k největším a nejúspěšnějším firmám na světě. Skoro každý z nás má nebo měl doma televizi, telefon nebo herní konzoli od Sony. Tato japonská společnost pravidelně každý rok patří mezi nejhodnotnější firmy na světě a to rozhodně právem. Jejich inovativní přístup a nové nápady stále udávají směr, zvláště pak v herním průmyslu. Aktuální slogan společnosti je „Be Moved“. Pojďte se s námi podívat na značku Sony podrobněji a něco se o ní dozvědět.

Začátky Sony

Společnosti Sony vznikla za ne zrovna přívětivých podmínek hned po druhé světové válce v roce 1946. Zakladatel Masaru Ibuka založil opravnu rádií v Tokiu poničeného válkou a bombovými nálety. Firma vyrobila první japonský magnetofon Type-G, který Ibukovi zajistil zájem ze Spojených států, kam odletěl. Ve státech měl možnost také se poprvé setkat v té době s přelomovou technologií, tranzistorem. Díky tomu vznikl první produkt přímo pod oficiální hlavičkou firmy Sony – tranzistorové rádio.

Začátky technické revoluce. Tranzistor Sony.

Průlomového modelu tranzistorového rádia TR-63 se prodalo přes 5 milionů kusu, což v tehdejších sedmdesátých letech vystřelilo Sony na špičku prodejů elektroniky. Tranzistor byl oblíbený především u žen, které byly spokojené s přívětivou velikostí a váhou. Tranzistor se vešel do kuchyně i obýváku a nezabíral moc místa, takže se hudba dala poslouchat všude.

Díky vysoké kvalitě produktů a přívětivým cenám se Sony rychle stala zdravou konkurencí pro stávající značky a její obliba rychle rostla. Sony se stala značkou s největším vývozem z Japonska, což ji umožnilo dále expandovat a investovat do dalších průmyslových odvětví.

Elektronika dneška

Dnes patří Sony k nejrozšířenějším společnostem zabývající se elektronikou na světě. Zaměřuje se především na zábavní elektroniku (televize, konzole, telefony a videohry). Hlavně mobilní telefony se těší velké oblibě díky rychlému procesoru a dlouhé výdrží. Firma klade důraz na funkčnost společně s designem, což z ní dělá moderní značku, kterou si rádi kupují hlavně mladí lidé.

Produkty a technologie Sony:

 • Nahrávání zvuku
 • Zvuková úložiště
 • Optická úložiště
 • Disková úložiště
 • Robotika
 • Fotoaparáty
 • Televize
 • Polovodiče
 • Mobilní telefony
 • Herní konzole

Playstation je nejprodávanější konzole na světě.

Sony dále také vlastní filmová studia a aktivně divákům zprostředkovává hollywoodské trháky jako je Spider-man, nebo Muži v černém. Její hudební divize zase stojí za umělci jako Eminem nebo Akon. Vlastní práva také na díla Michaela Jacksona a Beatles.

Značka je ve světě velmi oblíbená značka a těší se veliké přízni zvláště u mladých lidí díky herním konzolím Playstation. S těmi se vrhla na trh v roce 1994 a od té doby jsme se dočkali už čtyř řad konzole Playstation. Jen poslední Playstation 4 se prodalo více než 150 milionů kusů. Kromě konzolí také společnost vlastní některá herní studia, která vynalézají exkluzivní hry přímo pro Playstation. Tím pádem si je na jiných konzolích či PC nezahrajete.

Sony má v repertoáru televize, konzole, nebo fotoaparáty.

Vlastníte také produkty Sony? Tak neváhejte a podělte se s námi o své zkušenosti se Sony dole v komentářích.

3 Komentářů
 1. Od Sony mám mobil, televizi a konzoli. Všechno spárované. Na Sony nedám dopustit.

 2. Sony je pro mě značka, která je světová, spolehlivá a solidní. Co se týče elektroniky, tak jdu za kvalitou a jménem.

 3. Playstation je nejlepší věc na světě, takže sem ti navždy zavázán Sony 😀 😀 😀

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare