fbpx

Samsung – zrod legendy

Elektronika vládne světu. To je současný fakt, o kterém nelze pochybovat. Většina z nás vlastní notebook, chytrý telefon, chytré hodiny nebo chytrou televizi. Elektronika nám umožňuje spoustu věcí v životě zjednodušit a zpříjemnit nám volný čas. Je to jedna z mála věcí, u kterých opravdu záleží na kvalitě a značce. A ty nejznámější všichni známe. Samsung, Apple, Sony. Denně se kolem přístrojů od nich pohybujeme, víte ale něco také o jejich historii? Věděli jste například, že firma Samsung je tu už od roku 1938? A že původně firma obchodovala s cukrem a později se vrhla na trh pojišťovnictví? Nebo Samsung znáte už jen jako výrobce televizí, mobilů a další elektroniky?

Zrod značky

Samsung v roce 1938 založil Lee Byung-Chull ve své rodné Jižní Koreji. Společnost čítala čtyřicet zaměstnanců se sídlem v hlavním městě Soulu. Prvotní záměr byl obchod s cukrem, kdy společnost vlastnila velké plantáže cukrové třtiny a hned od začátku se firmě dařilo. Proto se zakladatel Lee Byung-Chull rozhodl expandovat do dalších průmyslových okruhů, ale i například pojišťovnictví. Jak sám řekl, chtěl aby byl Samsung č.1 ve všech odvětvích, kam vstoupí. A to se mu zcela povedlo. A jak vypadala první továrna Samsungu?

První továrna značky Samsung.

Samsung Electronics

Průmyslovým odvětvím, ve kterém Samsung udělal největší díru do světa, se na konci 70. let stala elektronika. Díky rychlé a precizní výrobě se brzy stal Samsung velkým hráčem na poli zábavní elektroniky, když přišel se svým prvním černobílým televizorem. I díky vedení, které odmítalo jakékoliv investice z jiných zemí, se brzy Samsung stal silnou a nezávislou společností, která exportovala své výrobky po celém světe. A to už se dostáváme k Samsungu tak, jak ho známe dnes. Společnost se zaměřila na elektroniku a především na vývoj mobilních zařízení a televizorů. V současné době má Samsung šestnáct výrobků, které dominují na světových trzích: LCD televizory, handsety, tunery a další.

Uchovejte si všechny zážitky díky chytrým telefonům Samsung.

Produkty

Dnes si můžete od Samsungu pořídit mobil, tablet, pračku, ledničku, vysavač, hodinky, nebo vlajkovou loď společnosti televizor. Zvláště v oblasti televizorů Samsung posouvá hranice stále dál. Znáte formát 4K, 8K, nebo QLED?  Pokud chcete mít doma nejkvalitnější obraz na sledování filmů a sportovních akcí, tohle je pro Vás to pravé. Ani Vaše domácnost nemusí zůstat zkrátka. Široký výběr spotřebičů jako jsou lednice nebo pračky jsou zaručenou kvalitou s dlouhou zárukou. Samozřejmostí je stylový design, aby domácí spotřebiče skvěle zapadly do Vašeho vkusu.

Největší zájem je ale o přístroj, který máme opravdu každý – mobilní telefon. Kdo dnes není ve spojení, online a na internetu? Všude a pořád. Samsung Galaxy S20 je nejnovější výdobytek moderního elektroinženýrství. S velkou pamětí, 8K fotoaparátem a silným procesorem je to ten nejmodernější smartphone, který si na trhu můžete pořídit.

A co vy? Vlastníte produkty Samsung? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti se značkou dole v komentářích.

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare