fbpx

Huawei – čínská kvalita?

Také Vás hned odradí, když je na výrobku cedulka Made in China? Obecně se tyto výrobky považují za nekvalitní a neoriginální, je ale potřeba si uvědomit, že značky jako Adidas, Nike, nebo značky s elektronikou své továrny v Číně mají. Levný materiál a levná pracovní síla. To je to, co velké konglomeráty táhne do Číny. A my si stejně ty adidasové boty koupíme. Na druhou stranu i samotná Čína má své značky a producenty, kteří vyvážejí své produkty do celého světa. A o některých se rozhodně dá říci, že jsou na špičce, co se týká kvality. Asi jste zaznamenali obrovský boom značky Huawei. Prozatím nejmladší výrobce mobilů na českém trhu nabízí kromě chytrých telefonů i budování sítí pro všechny tuzemské operátory. To je něco, co konkurence zkrátka nemůže jen tak nabídnout. A kde se vůbec vzala tato čínská značka, která vznikla v roce 1987. Podívejte se na tuto značku podrobněji s námi v naší recenzi.

A Huawei znáte?

I když se může zdát, že Huawei je na trhu nováčkem, opak je pravdou. Jen v Číně se už od roku 1992 Huawei zabývá hlavně výstavbou telekomunikačních sítí, což je část byznysu, kterou si firma zachovává dodnes. Až v novém tisíciletí se postupně, ale za to velmi rychle, začíná rozšiřovat do celého světa. I díky pomoci Vodafonu, který jako telefonní operátor využil Huawei k dodávání prvků síťové infrastruktury. Dnes už Huawei prodává své produkty 45 z 50 velkých operátorů po celém světě. Jen u nás buduje 3G sítě všech dostupných operátorů.

Huawei láká zákazníky na přijatelný poměr ceny a výkonu.

Čím ale Huawei opravdu prorazil jsou mobilní zařízení a chytré telefony pod vlastní značkou. V Česku se nejprve objevily USB modemy a poté už smartphony s operačním systémem Android. Huawei sází především na skvělou cenu v poměru se zajímavými funkcemi smartphonu a dostačujícím výkonem.

Vyrobeno v Číně

Leckoho z nás už tento nápis na výrobcích odradil. Už ale delší dobu neplatí, že známka Made in China je synonymum pro nekvalitní výrobky. Takřka všechny značky své telefony vyrábí v Číně, navíc díky zájmu operátorů je vidět, že Huawei o zákazníky nemá nouzi. Proto se dá s jistotou říct, že smartphony od čínské firmy jsou stejně kvalitní jako ostatní smartphony s Androidem.

Už jste vyzkoušeli produkty značky Huawei?

Zajímavostí je, že akcie společnosti vlastní pouze všichni zaměstnanci společnosti. Pokud někdo ve společnosti přestane pracovat, musí akcie prodat. Na rozhodování a zisku firmy se ale podílí všichni, kdo aktuálně v Huawei pracují.

V současnosti můžete vyzkoušet nejnovější model Huawei P40 PRO. Vynikající designové zpracování a nabitý vnitřek společně s cenou jsou ideální spojení. Na výběr máte ale i z tabletů, chytrých hodinek a notebooků. Ať už se spoustě lidí může kvůli předsudkům zdát Huawei nekvalitní, s jistotou se dá říci, že tradičním výrobcům elektroniky vznikla velká konkurence s neomezenými možnostmi vývoje a inovací. A to je přeci pro trh jedině dobře. Zvlášť když Huawei bude tlačit ceny dolů.

Máte osobní zkušenosti s výrobky Huawei? Co na ně říkáte? Neváhejte a napište nám dolů do komentářů.

3 Komentářů
  1. Sice je to made in china, ale já sem spokojen. Telefon je rychlý, neseká se a má teda výborný foťák, což mě dost překvapilo.

  2. Já teda úplně spokojen nebyl. Telefon dosloužil během jednoho roku. Baterka měla životnost asi jako komár.

  3. Byl sem ke značce dost skeptickej, ale překvapila. Telefon mi slouží už dva roky a bez problémů.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare