fbpx

Mana – Jídlo budoucnosti?

V dnešní době je kladen velký důraz na to, jak se stravujeme. Nejenže se je velká poptávka po lokálních potravinách od malých dodavatelů nebo farmářů, ale také se objevují nové směry, kterými se lidé mohou dát. Proto tu máme vegetariány, vegany a podobné alternativní druhy stravování. Na jídlo je ale potřeba i čas. V uspěchané době se snažíme co nejrychleji najíst, abychom stihli dalších dvacet věcí do konce dne. Takové odbývání sebe sama například fast foody nebo polotovary nicméně vede nejen k tloustnutí, ale můžeme si zadělat také na nepříjemné zdravotní problémy. Přitom existuje nespočet zdravých, chutných a hlavně rychlých receptů. A jelikož se věda stále žene dopředu, a to i v jídle, existují i náhražky stravy, které Vám nahradí kompletně celé jídlo. Přesně jako Mana. Je to ale pro Vaše tělo to pravé? Pojďte se na Manu podívat o něco blíž.

Mana – Budoucnost nebo klamavá reklama?

Jak už bylo řečeno, dnešní zrychlená doba potřebuje rychlý příjem energie a živin. Někteří z nás nemají šanci ani dát si oběd v polední pauze a pak to dohání doma vyjedením celé ledničky. S teoretickým řešením přišel v roce 2014 Jakub Krejčík, který se zaměřil na styl stravování u nás v České republice, které neoplývá zrovna pozitivními výživovými hodnotami.

Stvořil tak Manu, tekuté jídlo, které by mělo obsahovat vše potřebné, jako normální porce běžného zdravého jídla. Je ale možné, aby Mana nahradila kompletně jídlo pro člověka na celý den, ba napořád?

Je Mana opravdu takový zázrak a revoluce, jak říká reklama?

Zní to skvěle, rozhodně tady vždy bude několik ALE. Asi hlavní problém Many je, že člověk už od pravěku lovil nebo sbíral potravu v té nejryzejší formě a rozhodně neměl možnost si ulovit jídlo v tekutém stavu, nebo si namíchat svoje oblíbené smoothie ze sezónního ovoce. Lidské tělo (pravděpodobně zatím) není zvyklé přijímat potravu v tekuté formě, proto si ten, kdo konzumuje pouze Manu, zadělává hned na několik zdravotních problémů.

  • Ochabnutí žvýkacích svalů
  • Ochabnutí peristaltiky střev
  • Menší sytící efekt
  • Stereotyp, který tělo nemá rádo
  • Malá nabídka chutí Vás brzy omrzí
  • Slinná amyláza nebude mít dostatek času na natrávení sacharidů

Mana je dostupná v několika příchutích.

I tak má Mana spoustu plusů, jako je rychlost, obsah skoro všech potřebných živin, bílkovin, minerálů a vitamínů. A jelikož se Mana nehodlá zastavit ve vývoji, fanoušci produktu se mohou těšit na veganskou variantu burgeru přímo od značky Mana. Jak správně jíst, cvičit, nebo spát na nás křičí doslova z každého rohu internetu i televize. Kdyby se člověk měl řídit všemi radami, které slyší a vidí, asi by se zbláznil. Stejně tak to je s Manou. Můžete poslechnout šikovné PR, své kamarády, nebo Manu rovnou vyzkoušet. V konečném důsledku bude záležet jen na Vás a na tom, co Vašemu tělu svědčí nejvíce.

1 komentář
  1. Zkusil sem, nechutná mi to 😀 Jednoduchý jak facka!

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare