fbpx

Air Bank – I banku můžete mít rádi

Nemít bankovní účet už v dnešní době není prakticky ani možné. Peníze si sice můžete stále schovávat do matrace, ale kartou nebo online se dnes běžně platí prakticky vše, na co si vzpomenete. K tomu patří rozhodování, u jaké banky si svůj účet zařídíte. Vybrat si můžete hned podle několika parametrů a všechny banky se neustále předhání, aby nabídli cílovému zákazníkovi ty nejlepší možné podmínky, což je nakonec pro Vaši situaci ideální stav. Klíčovými faktory jsou rozhodně úroky, cena za vedení účtu či poplatek za výběr z bankomatu. V součastnosti můžete i investovat z pohodlí domova skrz Vaše online konto. V naší recenzi jsme se tentokrát podívali na banku Air Bank, která se obecně těší velké popularitě i díky atraktivnímu marketingu. Pusťte se do čtení.

Air Bank a trh

Air Bank je bankovní instituce, která poskytuje finanční služby prostřednictvím mobilní aplikace, internetového bankovnictví a vlastních poboček. Banka vstoupila na český trh v roce 2011 a patří do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. Je úzce spojena s úvěrovou skupinou Home Credit. Od svého vzniku se Air Bank zaměřuje zejména na drobné klienty, kterým nabízí běžný účet, spořící účet, bezúčelové spotřebitelské půjčky s bonusem za bezproblémové splácení, hypotéky a další finanční produkty.

Kde leží pobočky Air Bank, najdete například v přehledné aplikaci.

Rozdíl oproti klasickým bankovním institucím je znatelný na první pohled. Banka klade důraz na jednoduchost, srozumitelnost, nízké poplatky a příklon k novinkám na bankovním trhu. Placení faktury jejím nahráním do aplikace už tak nebude žádný problém. V bankomatu Air Bank jste si jako v prvním na českém trhu mohli vybrat nominální hodnotu bankovek. Pokud dostáváte mzdu v hotovosti, nemusíte chodit na pobočku a nemusíte si za nemalý poplatek uložit vlastní peníze na vlastní účet, u Air Bank využijete jednoduché vkladové bankomaty.

Air Bank umožňuje svým klientům převést si úvěry odjinud, včetně hypotéky. Dokonce lze několik úvěrů spojit do jednoho a mít vše přehledně na jednom místě. K většímu zjednodušení Vám navíc ještě pomůže velice přehledná aplikace My Air. Již od svého počátku banka Air bank získává jedno ocenění za druhým. V říjnu 2019 vystřídala Fio banku v projektu klientského ratingu GEEN jako nejvstřícnější banka. Největší předností se dle odborné poroty stal velice jednoduchý a přehledný sazebník.

Účet

V obchodech již nemusíte hledat tu správnou kartu. V Aplikaci si můžete jednoduše nastavit platební kartu do Google Pay nebo Apple Pay a platit můžete mobilem nebo si kartu propojte s chytrými hodinkami. Placení nebude nikdy snazší.

Účet u Air Bank má řadu výhod, jako třeba vedení účtu zdarma.

Další výhodou účtu u Air Bank je úročení i běžného účtu. K tomu Vám stačí jen pět plateb měsíčně k získání úroku 1%. Vyšší úrok Vám nabídne účet spořící, ale nemusíte se bát, že Vám naspořené peníze budou ležet v bance a Vy se k nim dostanete až za 30 let, nebo jinou nepřiměřenou dobu sjednanou ve smlouvě. Naopak v aplikaci My Air si peníze ze spořícího účtu v případě potřeby budete moci okamžitě převést na svůj běžný účet, tak máte ke svým financím nepřetržitý přístup.

Máte zkušenosti s Air bank? Tak nečekejte a podělte se o ně s námi dole v komentářích.

2 Komentářů
  1. Odpovědět
    Stará Blažková 24. 2. 2021 at 11:29

    Opravdu jedna z nejlepších bank u nás!

  2. Na AirBank se v poslední době fakt můžu spolehnout. Půjčili mi, když sem potřeboval, pak ještě jednou. Sloučil sem si splátky, na dva měsíce je pozastavil. Jsou fakt dobrý.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare