fbpx

Wolt – dovážková služba

Restaurace jsou pro hosty vlivem vládních opatření bohužel uzavřené. Stále si ale můžete objednat jídlo domů. Buď tak, že si jej sami vyzvednete nebo pomocí kurýra. Asi ne náhodou se s různými lokálními, ale i mezinárodními kurýrními službami roztrhl pytel. My se v dnešním článku zaměříme na jednu z nich. Mladou finskou společnost Wolt, která momentálně dobývá i Česko.

Ze Země jezer do celého světa

Jak už bylo řečeno, dnešní společnost pod drobnohledem – Wolt, pochází z Finska. Konkrétně tedy z tamního hlavního města Helsinek, kde začala v roce 2015 s rychlou a ekologickou rozvážkou. Do dnešního dne se společnost rozrostla do 23 zemí a více než 100 měst po celém světě. Denně zvládne obsloužit až 7 milionů zákazníků ve spolupráci se 48 000 kurýry a 27 000 partnerskými restauracemi. A to jsou už pořádná čísla!

Služba Wolt je dostupná i v Brně

Hodnoty a vize

Každou firmu stejně jako každého z nás prezentují především hodnoty, které vyznáváme. Pro někoho jsou důležité peníze, pro jiné rodina. Společnost Wolt si zakládá především na dobrých vztazích v komunitě. Komunitu se snaží budovat především ze zákazníků, kurýrů a restaurací. Jejich cílem je vytvoření pomyslného trojúhelníku s pevnými a přátelskými vazbami, díky kterému jsou všechny tři skupiny partnery. Wolt na svém webu proklamuje, že chce navodit takové prostředí, ze kterého budou profitovat všichni. Ne jen jedna strana. 

Máte z čeho vybírat

V případě aplikace Wolt zapomeňte na vytáčení telefonních čísel přímo do restaurace, jak tomu bývalo dříve. Dnes se celý proces objednávky odehrává v prostředí přehledné moderní objednávkové aplikace (dostupná na Android i iOS). Po spuštění se vám zobrazí aktuální nabídka restaurací ve vašem okolí. Vybírat si mezi nimi můžete pomocí různých kritérií. Buď můžete “objevovat” podniky doporučené aplikací (takové doporučení se zakládá na vzdálenosti restaurace a hodnocení dalších uživatelů). Nebo podle toho, na co máte chuť. V takovém případě stačí vybrat z nabízených možností třeba heslo “steak” a aplikace zobrazí všechny restaurace se steaky v nabídce. 

Služba Wolt je dostupná i v Ostravě

Ne vše je ideální

Na základě vlastní zkušenosti vás musíme upozornit na pár nevýhod, které i takto vychytaná služba může skrývat. První z nich a za nás určitě nejpodstatnější jsou objednávky tekutých pokrmů. Zatím spíše nedoporučujeme objednávat větší polívky typu Pho a podobné. Ne, že by na Woltu nebyly k dostání dobré polévky. Bohužel ale vzhledem ke způsobu doručení jsme i my několikrát zaplakali nad dovozem. Kvalitní uzaviratelnou misku na horké tekutiny zatím nikdo nevymyslel, a tak se může stát, že místo vysněného vývaru dorazí v lepším případě jen jeho polovina, v horším případě se cestou poztrácí celý. Zvýšenou pozornost věnujte i vyplněným informacím k doručení. Může se stát, že zapomenete změnit adresu doručení. V takovém případě jsou na chatu k dispozici operátorky, které ihned po vašem upozornění kontaktují kurýra se správnými informacemi. To se ale může dít s určitou prodlevou a na jídlo si počkáte déle než byste chtěli. 

Tak jako tak je finský Wolt velmi sympatickou a odpovědnou společností, která má českým zákazníkům určitě co nabídnout. Lidský kontakt a dobré posezení v restauraci sice žádným dovozem nenahradíte, ale to ani není záměr. Wolt vám má pomoci v situaci, kdy nestíháte, nevíte nebo nemůžete, a to se mu podle nás daří. Takže pokud jste ještě nezkusili, doporučujeme!

6 Komentářů
  1. Wolt…..jediný a pravý zachránce, když mám hlad 😀

  2. Odpovědět
    Veronika Skládalová 5. 3. 2021 at 12:33

    Zrovna mi dovezli oběd 😀

  3. Ten kdo vymyslel rozvoz je genius 😀 A Wolt je rychlej jak prase.

  4. Vedou u mě před dámejídlo, který mě poje*ali o prachy už asi třikrát. Jednou to byla jejich chyba, dvakrát moje, že sem si tam objednal znova 😀 Teď už jen Wolt!

  5. Líbí se mi, že vidím, kde je moje jídlo v reálném čase 😀 😀

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare