fbpx

Auto Napůl – nejstarší český carsharing

V Česku a pravděpodobně i ve zbytku světa existují dva typy motoristů. První typ jsou ti, kteří využívají auto každodenně. Buď dojíždí do práce do vedlejšího města nebo podnikají a vozem se přepravují za zákazníky. Druhou nemalou skupinou řidičů jsou tak zvaní sváteční šoféři. Ti se vyznačují ne příliš velkým měsíčním nájezdem a za volant sedají jednou nebo dvakrát týdně. Proč si ale kupovat automobil, když už ho vlastní někdo jiný. Někdo, kdo je ochotný se o něj za menší poplatek podělit. Někým takovým je i brněnská firma Auto Napůl, na kterou jsme se podívali blíže v dnešním článku.

Když nejezdíte, neplatíte

Jak už z anglického názvu služby vyplývá, půjde o jistou formu sdílení jednoho nebo několika vozů mezi různými lidmi. Podobný koncept, jako známe například u sdílených Rekol. Výhodou takového “sharování” je minimalizace nákladů na provoz. O poplatky za pojištění a opravy se dělíte s dalšími lidmi. V případě služby Auto Napůl se dokonce ani o nic nestaráte. Pokud nejezdíte a službu nevyužíváte, nic neplatíte a neřešíte. Pojistku, servis a dokonce i palivo v nádrži není vaše starost. O vše se postará služba.

Nejstarší český carsharing Auto Napůl

Kolik platíte, když jezdíte

Jako asi všude i tady platí, že čím více, čím déle, čím dál a čím větším nebo lepším vozem jedete, tím více platíte. Vybrat si můžete ze široké nabídky osobních automobilů jak se spalovacími motory, tak těmi elektrickými. Cena se pak počítá podle kategorie, do které vůz spadá (budget, economy, comfort, grand a electro), počtu najetých kilometrů a celkového počtu hodin zápůjčky. Pro představu pro vás máme dva příklady. Jedna cesta jednodenní a kratší, druhá víkendová a delší. 

Varianta 1:

Mladý pár vyjíždí do obchodního centra na víkendový nákup. Rozhodli se, že jim pro tento účel úplně stačí jet autem z nejlevnější kategorie “BUDGET”. 

Auto: Škoda CityGo

Najeté kilometry: 12 km

Celková doba zápůjčky: 4 hodiny

Celková cena: 39 Kč/h (cena za hodinu auta z kategorie “BUDGET”) x 4 hodiny + 4,9 Kč/km (cena za kilometr autem z kategorie “BUDGET”) x 15 km = 175,6 Kč.

Varianta 2: 

Čtyřčlenná rodina jede na víkend z Olomouce do Jeseníků na lyže. Z nabídky vozů si vybrali Škodu Fabii combi z kategorie “ECONOMY”.

Auto: Škoda Fabia combi

Najeté kilometry: 160 km

Celková doba zápůjčky: 48 hodiny

Celková cena: 940 Kč (1. den platíte max 10 hodin za cenu 49 Kč/h, 2. den platíte max 10 hodin za cenu 45 Kč/h) + 5,9 Kč/km (cena za kilometr autem z kategorie “ECONOMY”) x 160 km = 1.884 Kč.

Obě konečné ceny jsou včetně paliva a pojištění. V případě, že musíte během cesty tankovat, pro platbu použiteje platební kartu umístěnou uvnitř vozu v přihrádce u spolujezdce. 

Nejstarší český carsharing Auto Napůl

Dostupné ve všech větších městech

Auto Napůl ujelo od doby svého vzniku v roce 2003 už dlouhou cestu. Z Brna se dostalo i do dalších devíti měst České republiky. Uživatelé mohou službu samozřejmě čerpat ve kterémkoliv z nich, takže mezi městy stačí se pohybovat pohodlně vlakem a v cílové destinaci si zarezervovat auto podle potřeby k plné mobilitě po okolí.

 • Praha
 • Brno
 • Ostrava
 • Olomouc
 • Pardubice
 • Hradec Králové
 • Kladno
 • Liberec
 • Plzeň
 • České Budějovice

Pokud nevyužíváte automobil na denní bázi, určitě stojí za to začít přemýšlet nad Autem Napůl. Nejen, že někteří z vás můžou ve finále ušetřit peníze, o nic se navíc nemusíte starat. Pravidelné návštěvy servisu, placení složenek za povinné a havarijní pojištění, nic z toho vás nemusí v případě této služby trápit. Tak nasedněte a jeďte!

Pokud máte zkušenosti s Autem Napůl nebo jinými podobnými společnostmi, napište nám vaši zkušenost do komentářů. Budeme rádi za každý příspěvek, který pomůže nám i ostatním správně si vybrat. Děkujeme!

Podělte se s ostatními o vlastní zkušenost

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare