fbpx

Aplikace Zavezu – spolujízda pro věci

Doručování zásilek je i vlivem stávající coronavirové krize na svém dosavadním vrcholu. Dopravci denně předají statisíce zásilek a jejich kapacita je dlouhodobě značně přetížená. Tím pádem rostou i ceny. Zaslání větších předmětů se může pěkně prodražit, a to jak odesílateli, tak příjemci. Jde ale na posílání výrazně ušetřit, aniž byste museli sednou do auta a zásilku zavézt na vlastní pěst? Leda by měl někdo cestu a balík vzal s sebou. Přesně na tomto principu funguje česká aplikace Zavezu, na kterou se podíváme v dnešní recenzi.

Doručení za pár kaček

Aplikace pro mobilní telefony a počítače Zavezu funguje v České republice už od roku 2017. Od té doby bylo jejím prostřednictvím převezeno a hlavně doručeno několik set tisíc zásilek. Za náklady nesrovnatelně nižší než jsou ceny tradičních přepravců. Říkáte si jak je to možné? Jednoduše… Převozníkem v případě této služby totiž není profesionální řidič profesionální firmy, ale člověk, který je ochoten za příspěvek na benzín pomoct doručit cokoliv, co se mu vejde do auta a má to po cestě.

Aplikace Zavezu

Jak na to?

Aplikace je velmi jednoduchá a intuitivní. Stačí stáhnout, nainstalovat, zaregistrovat se a už můžete posílat. V aplikaci zvolíte možnost “vytvořit zásilku”, kde napíšete o jaký předmět převozu se jedná, odkud, kam a kdy potřebujete danou věc doručit a je to. Pak už stačí jen počkat na nějakého cestovatele, který má cestu okolo, zásilku vyzvedne a doručí. Cestu balíčku pak můžete sledovat na mapě. V moment doručení vám přijde potvrzovací zpráva o úspěšném předání. Platíte až ve chvíli, kdy máte jistotu, že vše proběhlo v naprostém pořádku.

Chcete ušetřit na naftě? Doručte balík!

Pokud vás aplikace zajímá nejen ze strany “zákazníka”, ale přáli byste si taky občas nějakou tu korunu ušetřit, můžete se stát převozníkem. Opět v aplikaci najdete volbu “K zavezení”, kde jsou přehledně všechny aktuální poptávky. Jednu z nich si vyberete a můžete jet. Platba za dovoz přichází přímo vám na účet. Žádné kredity ani pochybné vouchery, které si můžete vybrat až po nastřádání určitého množství bodů nečekejte. 

Aplikace Zavezu

Zásilkovna & Zavezu

Novinkou z konce loňského roku je oznámení společnosti Zásilkovna o odkoupení podílu v aplikaci Zavezu. Dá se proto čekat, že možností jak pro převozníky, tak odesílatele bude přibývat. Cílem spolupráce obou společností má být komplexní a spolehlivá služba založená na principu sdílené ekonomiky. To slibuje menší náklady a tím i nižší ceny.

Pokud máte se službou Zavezu zkušenost a chtěli byste se o ni podělit, budeme rády, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Foto zdroj: web Zavezu.cz

5 Komentářů
  1. zavezu mi přijde jako dobrý nápad. Máte někdo zkušenosti prosím?

  2. Jako přivýdělek dobrý 😀

  3. Fakt zavezou 😀

  4. Odpovědět
    Stanislav Jedlička 22. 2. 2021 at 16:25

    Zavezu sem si vyzkoušel z obou stran. Musím říct, že je to výhodné pro všechny. I když aplikacím moc neholduju, tak tahle mě nadchla. Možná se kouknu i po nějakých dalších.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
  • Total (0)
Compare