fbpx

Canva – grafický online editor

Ještě na svém počítači používáte instalované programy? Sháníte v případě nutnosti linky na instalační soubory, aktualizace a vyšší verze? Taky Vás to už nebaví? Nás taky ne a proto jsme rádi, že žijeme v době onlinové, kdy není potřeba nic instalovat ani aktualizovat. Stačí pouze zapnout internetový prohlížeč, napsat adresu potřebného programu a můžete začít. Jedním z takových revolučních online programů je americká Canva určená na online tvorbu všemožných grafických výstupů. Dnes se pokusíme trochu ji porovnat se skutečnou legendou v oboru – věhlasným Adobe Photoshopem.

Canva není PS

Nejznámějším grafickým editorem světa je bezesporu Photoshop společnosti Adobe. Jako nejkomplexnější služba tohoto typu nabízí pokročilé funkce a využívá ji nejvíce profesionálů na světě. Co když jste sice profesionál, nepotřebujete ale komplexní a drahý grafický editor? Řešením pro takové může být americká online webová služba Canva. Ta popravdě nenabízí tolik pokročilých funkcí, je každopádně velmi dostupná (základní verze je zdarma) a intuitivní. Jednoduchou grafiku na facebookovou stránku vytvoříte do pěti minut, pohyblivý obrázek na Instagram stories maximálně do deseti. Problémem nejsou dokonce ani formáty určené k tisku. Doslova za pár kliků můžete vytvořit stylovou vizitku, hlavičkový papír nebo plakát. 

Přehledné prostředí online grafického editoru Canva

Zajímavé dovednosti Canvy:

 • Různé formáty na soc. Sítě (Facebook, Twitter, Instagram posty a stories, Facebook a Twitter úvodní fotky, atd.).
 • Formáty pro eventy (plakáty, pozvánky, vstupenky, letáky).
 • Vizitky.
 • E-mailové podpisy.
 • Kupóny.
 • Internetové reklamní bannery.
 • Titulní stránky.
 • Pohlednice.
 • Restaurační menu.
 • Dokonce různé potisky na reklamní předměty.

Kolik nás to bude stát

Jak už bylo zmíněno, Canva je ve srovnání s Adobe Photoshopem velmi levná. I její free vezre disponuje většinou funkcí, není tak potřeba kvůli jednoduchým úkolům zadávat platební údaje. V placené verzi najdete navíc například možnost změny velikostí obrázku, pár prémiových grafických ilustrací a větší výběr fontů. Velkou výhodou placené verze je přístup do fotobanky Shutterstock, ze které si můžete vybírat přímo v editoru Canvy. Cena je každopádně jediná věc, která snese srovnání se starším bratrem z Adobe. Zkušení grafici bohužel nedočetli až sem, protože nesnesli porovnání jednoduchého online grafického editoru s tím nejlepším, co lidstvo v tomto segmentu dokázalo a já jim musím dát za pravdu. Adobe Photoshop ale disponuje takovou škálou funkcí, která není pro běžného uživatele vůbec potřebná. Pokud jste například drobný živnostník s alespoň elementárním citem pro estetično, dokážete i vy v Canvě vytvořit vizitku, plakát nebo příspěvek na Facebook, se kterým budete spokojeni a není potřeba platit tisíce za jednoduché grafické práce vytvářené několik hodin v drahých grafických programech.

Ať už jste drobný podnikatel nebo vedete zájmový kroužek modelářství, Canva vám umožní nejen ušetřit čas a peníze dohadováním se s grafiky, kteří to stejně všechno vědí nejlépe. Hlavně vám dopřeje nanejvýš uspokojivou kreativní chvilku, při které objevíte dosud skrytá zákoutí vaší estetické duše. Už jen pro ten krásný pocit z toho, že něco zvládnete sami, doporučujeme Canvu vyzkoušet. Budeme moc rádi, když nám pak své výtvory hodíte do komentářů a napíšete jaké to bylo.

3 Komentářů
 1. Ou je, Canva….v tý už jsem udělal pár „profesionálních“ výtvorů 😀 ale je to fakt přehlednej a jednoduchej nástroj na pěkný grafiky

 2. Jednoduchý pomocník, který mě nejednou vytáhnul z bryndy 😀

 3. Jednoduchý nástroj, intuitivní a skvělý na prvoplánové bannery nebo textíky. Velká spokojenost.

Přidat svou zkušenost

Vytvořit účet
Změnit heslo
Compare items
 • Total (0)
Compare